Narodowy Dzień Zwycięstwa

Opublikowane przez admin w dniu

Dzisiaj, 8 maja, w Narodowym Dniu Zwycięstwa, na kępińskim Rynku odbyły się uroczystości upamiętniające 74. rocznicę zakończenia II wojny światowej. 
O godzinie 12.00 pod Pomnikiem na Rynku oddano cześć bohaterom walczącym o wolną i niepodległą Ojczyznę. Nie mogło również zabraknąć harcerzy z Hufca Kępno, którzy wystawili wartę honorowa , poczet sztandarowy i delegacja złożyła wiązankę kwiatów.
Dzień Zwycięstwa to święto utworzone na pamiątkę zakończenia II wojny światowej. Po blisko sześciu latach zakończyła się druga wojna światowa. Dla milionów ludzi w kilkudziesięciu krajach świata był to dzień euforii.
Dzień zwycięstwa to ważne święto nie tylko dla Polaków. Obchodzone jest w całej Europie, chociaż nosi różne nazwy. Również jego data może się różnić w zależności od tego, gdzie je świętujemy.

Kategorie: Aktualności

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *